25 Haziran 2010 Cuma

gidis o'gidis

Ah dostlar, Temmuz 23 itibariyle hayatta en son gitmek isteyeceğim yere gidiyorum, amerikoya. Üniversitemin masraftan kaçınmayarak yolladığı Corciya Steyt Yunivörsiti'de 5 ay süreyle dil ve akademik programlara gark olacağım.

Ama ben biliyorum asıl neye gark olacağımı; MSN başında beklemeler -saat farkından boş yere beklemeler-, skype zorlamalar, sıkıntıdan facebook'a sarmalar, blogtan medet ummalar, ilk ay bitmeden homesick olup, 2. ayda kendine gelmeler, aile planlama ilaçlarını kesişimden ötürü kotanjant grafiği çizecek hormonlar ve buna bağlı duygudurum bozukluklukları -antispace, hazırsan başlayalım-, kötü yemekler... İyi tarafından bakarsak birkaç gezi, birkaç elektronik eşya alışverişi ve daha iyi nasıl yaparım şu dilimi sorusuna alınan cevap.

Hayır, yanlış anlaşılmasın, sosyal kelebekliğimde bir sorun yok, gittiğim her yerden kucak dolusu sevgilerle uğurlanırım(!) Oralarda da hemen birileriyle kaynaşırım nitekim. Ama ne de olsa taş yerinde ağırdır be güzelim. Bi'yaştan sonra teen muhabbetlere girip geçici ilişkiler için zorlamak yoruyor adamı. 5 ay için aman yalnız kalmayayım, gece hayatından -mazalah- eksik kalmayayım diye kıçıkırık arkadaşlıklar kurmak için gereken gücü kendimde göremiyorum. Bu nedenle 'social network'um daha zahiri ortamlarda hasıl olacak gibi.

Keşke Tibet'e yollasalardı. Çok güzeldir şimdi oraları...

EDIT: gidiş biraz ertelendi..:)

6 yorum:

Kasux dedi ki...

buldun bunama lan :)

denizero dedi ki...

---kıllısını istiyo :)___

Hich dedi ki...

:D hahah.... bu yaklaşım bizi yakabilir dostlarım.

ekinklch dedi ki...

:) bana yazdıgın yorum üzerine yazıorum cicim: bayaa cer die okunuyor; cer vagon demekmiş; vagon inşaa atölyeleriymiş eskiden burası, ordan kalma bi isim... perşembe beklenirsiniz artıkın :)

varol döken dedi ki...

amerika sana kafam girsin'in ingilizcesi neydi?

Hich dedi ki...

amerika'nın taşına bak, gözlerimin yaşına bak...