5 Şubat 2010 Cuma

mimzy

Emre Varışlı'nın kendimle ilgili 7 ilginç şey mimine cevabım Antispace'de. Çünkü kendisi beni Antispace olarak şeyetmiş. E buraya linklense daha farklı yazardım ama Anti'de işler biraz karanlık. Kendimi mi mimlesem oradan buraya! Hm. Boşver ya şimdi. Kendini kayırmış, mim bulunca heveslenmiş salak demesinler.

7 yorum:

Profösör dedi ki...

Ben mimden anlamam. Nedir bu mimlemenin hikayesi onu da bilmem. Başını alıp gitmiş mimleme olayı.

Hich dedi ki...

işte biri gelip şu konuda yazman için seçtim seni diyo, mim oluyo. hikayesini ben de bilmem. ama şimdi seni mimliyorum !!! :D yaz bakalım kendi hakkında ilginç 7 şey!

Profösör dedi ki...

Bana bir harf öğretenin kulu ve kölesi olurum ben. Bu sözü de Hz. Ali söylemiş. ona da kul köle olurum. Bu mim olayını da senden öğrendiğim en son öğreti olduğuna göre, önce sana teşekkür ederim.

Profösör dedi ki...

1. Zır zır ağlayan çocuğun kulağına bir şeyler fısıldayarak onun zırrrrrrlamasını anında kesebilirim. Yanaklarında gülücükler başlar.

2. Seversem sevilirim. Döversem dövülürüm. Bir arap atasözünde oifade edildiği gibi yaşarım. "Men dakka dukka" "Çalma kapıyı çalarlar kapını" atasözünü daima dikkate alırım.

3. Terazisi hassas olan dostlarla arkadaşlık kurarım. Onların terazileri patetes soğan tartmayacağına göre; altın ve mücevherat tartacaktır. Dengeli hayat duyarlı ve tutarlı yaşamaktan geçtiğine inanırım.

4. Dokuz karpuzu bir koltukta taşımayı severim. Yazarım, çizerim, canlandırırım.

5. Çocuklarla çocuk, yaşlılarla yaşlı olurum.

6. Mızıka çlmayı severim. Çantamda en az beş on tane mızıka taşırım. Nerede bir sümüklü çocuk görsem ona hediye ederim.

7. Pozitif yaşarım. Müsbet duygular yansıtırım. Organik yaşamayı severim. Pazarda kurtlu elma ararım. Elmanın sağlam yerinden ısırırım. Kurtlu tarafında yaşayan kurtçukların hayatiyetini devam ettirmesini isterim.

Not; Bu "mim" olayı ile bir şey demek isterim. Eski yazıyla yvzılmış bazı evrakta önemli yerler için "mim" harfi kullanılmış. Çünkü arap "elif ba" sında "mim" harfi vardır. Acaba diyorum; mühim kelimesinin baş harfi de mim olduğuna göre, mühim'in mim'i mi esas alınmış. Önemli yedi şeyi aklıma gelenleri yazmış oldum. Sürçi lisan ettiysek affola..

varol döken dedi ki...

1- yolda yürürken kitap okurum
2- kibrit çöplerini yerine atmam, yaktıktan kutusuna geri koyarım
3- yere düşen külleri hemen silerim
4- gazete okuduktan ve cips yedikten sonra ellerimi mutlaka yıkarım
5- dişlerimi günde 3 kere en az 2 dakika fırçalarım
6- bir duvara boş boş saatlerce bakabilirim
7- dünya üstünde kalan son insan da olsam sonsuza kadar böyle mal mal yaşayabilirim

hiç ilginç değilmişim, moralim bozuldu...

not: kelime doğrulama sestio

Hich dedi ki...

profesör,
"men dakka dukka" bazen geçmiyor yaw. çalıyosun kapıyı da evde kimse olmuyor bazen... neyse .. bence senin hakkındaki en ilginç şey mızıka dağıtmanmış:) çok sevimli.. mim'in mühimden geldiğini sanmıyorm, çünkü bir önceki mimde masamızın üstünün fotoğrafını çekip koyacaktık bloga.. pek de mühimmiyet (!) yok burada sanki..:) ellerine sağlık....

varoldöken,
ben de hiç ilginç birisi değilim dostum. hiçbirimiz değiliz. yalnız birer kül parçasıyız, perisfere savrulacağız. boş duvara bakmak en öncelikli işimiz olmalı bu yüzden. kelime doğrulama: darko :P

varol döken dedi ki...

ya dur dur o benim vasiyetim... yakıldıktan sonra rakı şişesine ordan hoppp bütün arkadaşların rakı sofralarına... dünyadan eksik kalayım sofradan eksik kalmayayım...

hiç ilginç olmadığı üzere bu akşam da içiyorum elbet:)

kelime doğrulama emingt... emine olsaydı kaderim mi olurdu acep, kız var mı bildiğin eli yüzü düzgün, ilginç olamadığı için üzgün emine?