25 Kasım 2009 Çarşamba

Pekiştirilmiş Sezinsel Psiko-Sosyal Tespitoloji V.2


İstenmeyen tüyler ve kızlar

Lazer Epilasyon Kızları (LEK): Lazer yoluyla -milimetrekareler birim alınarak/birkaç seansta-tüylerinin kökünü kurutmaya kalkışmak, edebi metinlerde, kadının sabrını toprağınkiyle boy ölçüştürmeyi haklı çıkaran, bir nevi Zen hareketidir. LEKler, ya gerçekten bahtsız karakıl yumaklarıdır ve son çare buna başvurmuşlardır, ya da benlik algısı saçında başlayıp, topuğunda biten, bedenini kutsal bir emanet olarak gören ve onun için vakit -ü nakit harcamada sınır tanımayan dişilerdir. Keza, yöntem uzun vadede pratik gibi görünse de, her seansta birkaç cm'lik alanın tüyleri zayıflatıldığından, tombik bacaklar falan düşünülünce, hafazanallah! Efendiler, aslında LEKler disiplinli kızlardır, ama dikkat etmek gerekir; gerçekte az tüylülerse, bu kadar disiplinden korkulmalıdır!

Sir Ağda Kızları (SAK): Şimdi bu sir ağda, ağda teknolojisinin son keşiflerinden olup, vücuda yapışınca, bir çeşit yağlı kimyasal uygulanmadan, s.ksen temizlenmeyen, sıcak ve yeşil bişeydir. Güzellik salonlarında yapılır. Dolayısıyla SAKlar, LEKler kadar olmasa da bu iş için vakit ve nakiti düzenli harcayan, kendine saygılı (!) tiplerdir. Ama aslında SAKlar gelenekseldir. Özlerinde annelerinden öğrendikleri bebek kukusu gibi tüysüz kukunun kadın olmanın birinci kuralı olduğuna inanırlar. Kuaför alışkanlıkları, onları tüylerini de emin ellere bırakmaya yöneltir; SAKlar tüketici toplumun birer simgesidir.

Ev-tipi Ağda Kızları (EAK): Evde ağda yapmanın en geleneksel türü şekerli ağdaların ısıtılıp, uygulanmasıdır. Bu eski-toprak kadınların bir ritüeli, gizli kaçamakları, hahaha-hihohalarıdır. Şimdilerde ise, soğuk ağda bantları, ılık ağdalar, kumaş parçalarıyla uygulanan sıcak ağdalar gibi envayi çeşit ürün market raflarında bekler, siz de "ne lan? nası?" diye bakakalırsınız. Neyse konuya gelelim, EAKlar, eski-toprak annelerinin çok bilmiş kızlarıdır. Gelenek sürer ve ciyaklayarak tüylerden arınma ritüeli gerçekleşir. Ama ürünler evde yapılmaz, dışardan alınır. EAKlar tam ev kadını olabilecek mayaya sahiplerdir. Efendiler, bu tip kadınlar ile evlenebilirsiniz, ekonomik, işbilir ve muhafazakarlardır.

Epilatör Kızları (EK): Epilasyon makinesinin tüyleri yolması teknolojik bir yöntemdir. EKler de teknolojik tiplerdir. Yüksek ihtimalle eğitimli, yenilikçi, pratiktirler ama ağdacılar kadar özenli oldukları söylenemez. Çünkü ağda ile görünmeyen ince tüyler de alınıp beylerin "ağzına layık" etler hazırlanırken, EKlerin tenleri, ince, görünmeyen tüylerle kaplıdır. Zira epilatör ile görünen tüyler alınır, konu kapanır. Efendiler, EKler ile sohbet edip, dostluk kurabilirsiniz, ama salçalı yemek yapmalarını beklemeyin; brokoli çorbasına razı olun.

Jilet Kızları (JK): JKler, jiletle birkaç günde bir traş olurlar. Aslında pratik gibi görünse de, JKlerin, daha fazla mesai isteyen bu yöntemi tercih etmelerinin sebebi, sabırsız ve üşengeç olmaları olabilir. Ama daha yüksek ihtimalle, seksapellerinin masumiyetlerinden değil fettanlıktan geldiğini düşünmeleridir. Yani JKler, öyle bebek gibi tenle kadın olma fikrine uzaktır. Onlar biraz salaş, biraz da oynaktırlar. Özensiz ama tecrübeli. Efendiler, kolay ilişki arıyorsanız, beraber olduğunuz kızın, tüyleriyle sakallarınızın keskinliğini ölçüştürün; ne kadar keskin, o kadar kolay!

Tüy Dökücü Kızları (TDK): Bu grup, sakalımsı sonuçları ve toplumdaki yaygın kanaatinden kelli, jilet vurmayı gururuna yediremeyen, hafif saftirik kızların kaybedenler kulübüdür. Tüy dökücüler, tüyleri kökünden dökmez ki, çıktığı yerden eritip, düşürür. Yani jiletin kimyasalıdır. TDKlar da, içlerinde gelenekselliği korumak dürtüsüyle yaşayan, ama ucundan dejenerasyona maruz kalmış kızlardır; tüyleri olmasın isterler ama tüylerinin geleceğini umursamazlar. Çok eğitimli olmayabilir, ya da çok genç olabilirler. Üstelik tuhaf şeyler deneyebildiklerinden, yaşamlarının gidişatı da önceden kestirilemez. Efendiler, TDKlar, ilişkilerinde de böyledir, başta geleneksel tatdalardır, ama içlerinden hangi film karakterinin çıkacağını bilemezsiniz.

Tüylerini Almayan Kızlar (TAK) : Tüylerini hiç almıyor, örecek kadar uzatıyorsa ve Türkse, ya hippidir, ya da delidir, ve muhtemelen bitlidir... Tüylerini makasla kısaltıyorsa, akıllı, hatta idealist bile olabilir. Yüksek ihtimalle de feministtir.... Tüylerine kalp, çizgi vs gibi şekil veriyorsa; efendiler, bence; gece enerji içeceğinizi yanınızdan ayırmayın.

Bazen Öyle Bazen Böyle Kızları (BÖBBK): 20li yaşların ortalarına kadar çeşitli yöntemlerin denenmesi normaldir, ama 25ten sonra da halen bir yöntemde stabil kalınmamışsa o kızlardan ölesiye korkabilirsiniz efendiler; çünkü onlar için, her istenmeyen tüy çözümü bir erkek tipini simgeler. Yani size JK olarak görünmüşse, siz onun sadece cinsel partnerisinizdir ve O ertesi gün bir SAKa dönüşüp bir başkasına "arabana bayıldım, benimle evlen" diyebilir. Evet, hayat onlara güzeldir.

10 yorum:

Kasux dedi ki...

Nerden aklına geldi böyle bir yazı yazmak bilmiyorum ama çok güzel olmuş:)Herkese okutturabileceğimden emin olabilirsin...

Özgür Ceren Can dedi ki...

kafam karıştı ya, bilemedim.. ;)
neyse, beni kategorize etme :D

denizero dedi ki...

___hahahha deli :)... düşününce ben lazer ve ek kızıyım__

öküz dedi ki...

Okuduğum en keyifli ve yaratıcı blog yazılarından biriydi.. ellerine sağlık..

Hiç bu açıdan kategorize etmemiştim kadınları.. daha dikkatli olacağım:)

// Ne zamandır, kadıngillerin "ağda" olayını yazmak istiyordum; iyi hatırlattın.. (Arkamı döner dönmez yine unutacağım muhtemelen.. pufffffff.... not almalı bir yerlere)..

Hich dedi ki...

haha beğenmenize sevindim :)

kupia papalina dedi ki...

eheuhueh tespitler çok yerinde..

Hich dedi ki...

denizzero, eed aynen öyle görünüyosun zaten :D

öküz, erkeklerin monologları da ilgini çekebilir:) bununla ilgili de bi not al istersen ;) teşekkürler :*

kupia pappalina, sana da teşekkürler:*

varol döken dedi ki...

bu reklamı senin için yapmışlar sanki:

http://www.youtube.com/watch?v=atzRP6mRHB4

varol döken dedi ki...

peki ilk defa buluşacağı ve gerçekten çok etkilendiği kızı almadan önce sırtındaki azıcık tüye soğuk ağda yapan ve eli sırtına ulaşmadığından 1 saat uğraşıp da geç kaldığından buluşmaya sırtına yapışan bir tişörtle giden ve eve gelince de sürekli huylanan, sırtını yaslayamayan ve kızın amfetamin kullandığından şüphelenmesi üzerine durumu itiraf etmek zorunda kalan erkeklere ne dersiniz hich hanımcığım...

bizi de yaz ne olur bizi de yaz, biliyorum kıllarımızın köküne kadar tanıyorsunuz bizi de:)

Hich dedi ki...

hahaha Varolcuğum öyle erkeklere sevimli_metroseksüel_dürüst_erkek derim. içsel zekaları yüksektir bunların. İyi bir long-term ilişki için ideallerdir. ancak dikkat edilmelidir, kalpleri çabuk kırılabilir.

:D

erkekler hakkında yazmak için biraz daha kız arkadaşım olması gerek... çok erkek arkadaşım var o yüzden kızlar hakkında yazabiliyorum... aksi olsa bolca erkeklerden konuşurduk, ben de biir bir anlatırdım :D