31 Mart 2009 Salı

hooray, rolla-coastaahhh!

Ben de yazmayacaktım ama şu yazıyı okuyunca kafamdakini aktarayım bari dedim.

Efem şimdi bu seçimlerde Ankara'da AKPnin kazanmasından çok melih efendinin tekrar kazanması benim canımı sıkıyor.... Şeytan körlerle sağırları ağırladı yine... CHP istediği kadar bağırsın seçimlerde usulsüzlük var diye, biz istediğimiz kadar inanalım gerçek olduğuna, oyların aktarılmasında şu SECSİS denen programla yine yapılan yapılmış olsun sonuç aynı.... Bence Türk halkı artık AKPden ötesini göremiyor...

Köy enstitüleri kapandığından beri CHP artık Anadolu'da kendini anlatamaz durumda... Hatta artık CHPye arsızca bir başkaldırı trendi, CHPlilerle lümpen kesim arasında mutlak bir klikleşme ve hatta bu lümpenlerin dosdoğru CHPlilerle alay etmeleri söz konusu kanımca... Bırak etnik, dini sınıfları sosyal sınıfları kavga eden bir ülkeye dönüştük; okumayan okuyana, toplumsal sınıf bilinci olmayan toplumun aydınlarına kin güdüyor.

Bir yandan saçma bir entellüktüel inat büyürken, kendini bilen işçi sınıfı; gerçek proleterya ölüyor, yerini pejmürde bir biçare ordusu alıyor, orta sınıf güç gösterisinde bulunuyor, dahası bundan nasibini alan bu karşıt gruplar değil belli bir etnik köken oluyor... 2 hafta önce şurada verdiğim alıntıyı bir kez daha tekrarlamak isterim :

"Dünyanın her tarafında aptal köylüler hükümdarlarını tahtlarında oturtuyorlar, devlet adamlarına ün, generallere bitmeyen zaferler kazandırıyorlar. Bütün bunları cehaletten, aldırmazlıktan, geri zekalı bir kinle yapıyor, kollarının gücüyle dünyayı yerinden oynatıyor, Tanrı, kral yada borsa adına kafalarını birbirlerine tokuşturuyorlar. Bunlar, akıllarını parlak kuklaların eline teslim eden ve bazı oyuncakları onun kesesinde yaşamaya ikna eden ölümsüz, düş gören umutsuz eşeklerdir." - Stephan Crane (1871-1900)

Evet belki endüstrinin patlayışından beri dünyanın her tarafında yaşanıyor bunlar ama Türkiye'de bir başka dönüyor keserin sapı. Avustralya'dan Türkiye'ye siyaset okumaya gelen bir arkadaşımıza neden Türkiye diye sormuştuk da "siyaset okuyacağınız Türkiye'den daha iyi bir yer varmı ki?" diye cevap vermişti... Haklı... Nerde böyle kaos...Türkiye'de bir bilim dalında dünya çapında kariyer yapmak istiyorsan o olsa olsa siyaset bilimi olur; fizik, kimya olacak değil ya!
Neyse, 5 sene daha... Disneyland'da roller-coaster'a biner stres atarız artık... :)

8 yorum:

gribulut dedi ki...

bu adam hiçmi güzel bir iş yapmamış bi izmirli olarak merak ettim :)

Hich dedi ki...

ilk döneminde yaptıkları hariçbenim bildiğim yok - bilen varsa söylesin... bi iş yapmışsa da kaşıkla vermiş kepçeyle geri almıştır... ankara pahalı sokak lambalarının, fıskiyelerin gece yürümeye korktuğun rekreasyon alanlarının başkentidir... trafik için attığı her adımda kendisi ve çevresi zengin olmuştur; benimse hala arabam yok, bu trafikte olamayacakta.
bir izmirli olarak tuzun kuru tabi sevgili gribulut:) keyfini çıkar... izmir ankaradan büyükçe bir göç alırsa da şaşırma;)

Özgür Ceren Can dedi ki...

haklısın... :(

gribulut dedi ki...

bizimde memnun olmadığımız çok şey var mesela trafik sorunu. ankaradaki metronun çeyreği izmirde hala yok :) ama yinede izmir işte ismi var millete o yetiyor :)

Hich dedi ki...

yoo izmir metrosu da fena değildi hani... ankaradaki gibiydi bence... izmirin tek sorunu eğlence hayatı gibi biraz, sen ne dersin? Gerçi Ankara'nınki de pek bişeye benzemez ama İzmirde gidecek biyer bulamamıştık... Boşver işte, deniz var güneş var, laik, turşusu güzel! daha ne istiyosunuz:)

gribulut dedi ki...

izmir metrosu güzel ama mesafe az hat uzunluğu kısa, turşu gerçekten güzel. güneşi denizi güzel, laik kısmına gelirsen o işin hikaye kısmı söylemden başka birşey değil, hiç kimsenin farkı yok. ve eğlenicek yer bulamaman ilginç olmuş :)

OAS dedi ki...

Canım bide o Disneyland projesi benim şu Gordion Projemde anlttığım küçük bir kısımdı, ben bunu Büyükşehir Belediyesinin Proje Havuzuna atmıştım Gordion Kozmo Düğüm Projesi olarak. O projeden çıkara çıkara bunu çıkarabilmişler tabii salaklık bende... :@

Hich dedi ki...

:o aaa hadi ya... yazık olmuş projene :<