13 Ocak 2009 Salı

SOULCLIPSE'e GITMEK ISTIYORUM! :-/

2006'daki Antalya'da yapılan geleneksel Soulclipse festivali dünyanın her yerinden binlerce kişinin biraraya gelip gerçek bir bohem kabileyi oluşturdukları dört dörtlük bir festival. İsrailli organizatörler Total Solar Eclipse yani tam güneş tutulmasının en iyi gözleneceği yerleri haritadan seçip 1 haftalık bir festivale en uygun olanı 3-4 sene evvelden ayarlıyorlar. Mesela 2006'daki festivalde biz 2009dakinin Japonya'da olacağını öğrenmiştik.

Bilenler bilir, festival ağırlıklı psychedelic tema ve müzikli. Üstelik Line-up ve festival programı sayfalara sığmıyor. Yoga, reiki, masaj, joggling, dansçılar vs fesitval programına dahil. Doğa ile eğlence birleşince zihinsel kamaşmalarda yok oluş, etkisi aylarca sürecek gülümseme... (peace V:))

Soulclipse, biz Türk gençlerinin de ufkunu kitlesel olarak açmıştır, zira biz 2006da orada olanlar bir kabilenin üyeleri gibi birbirimizi her bulduğumuzda ah çekerek şamanizm, pozitif enerji, müzik, dans, çadır, ateş, güneş ve nehirden bahsediyoruz. Ayrıca Türkiye'de Shpongle'ı ru be ru dinleyebildiğim tek etkinlikti... Gerçek bir festivaldi, nur içinde yatsın!

Bu yıl Ağustosta Japonya'da yapılacak olana ise ne yazık ki gidemeyeceğim. İşlerle güçlere, bir de uçak biletinin pek pahalı oluşu eklenince gitmek hayal oldu... puf.. napalım, bir dahaki sefere artık....

Festivalin tarafımdan güneş tutulması anında çekilmiş videosu aşağıda; umarım izleyenlerden en az bir kişi gitme kararı alır.... :)3 yorum:

denizero dedi ki...

__bizi de götür:))__

hich dedi ki...

:D japonya yalan oldu ama macaristana gidelim, ozora fest... 0_*

cerevs dedi ki...

henüz yeni haberimin olduğu, türkiye 'de bir dahaki tam güneş tutulması 2060'da olacağı için yanıbaşımdaki festivali kaçırdığıma bin pişman olduğum bir olay bu. japonyaya gitmek çok zor. ömürde bir kere olurdu o da kaçtı...